Bardzo głodna gąsienica kończy 50 lat!

Klasyka wśród książek dla dzieci. Wydawnictwo Tatarak. Pierwsze wydanie ukazało się w 1969 roku. Urocza i przykuwająca uwagę maluszka. Jedyna w swoim rodzaju. Bardzo głodna gąsienica. Aby być szczęśliwa, musi się porządnie najeść. Nie wystarczą jej owoce i warzywa. Sięga również po kiełbasę, ser, ciastka i różne inne rozmaitości. Po tak obfitym jedzeniu, rozbolał ją brzuch. Dopiero gdy przegryzła się przez liść, poczuła się dużo lepiej.

Gąsienica nie była wreszcie ani głodna ani mała. Była bardzo gruba i tłusta. Wybudowała sobie domek- KOKON. Spędziła w nim całe dwa tygodnie. Aż wreszcie wygryzła dziurę i stała się pięknym….MOTYLEM.

Książka to forma składanki. Oryginalne wydanie i piękne kolory to główne atuty, które można znaleźć w tym wydaniu.

Książke możecie nabyć również w języku angielskim. Do kupienia TU.

Oraz w języku polskim, do nabycia TU.

Bardzo gorąco polecam Wam również stronę poniżej!
https://www.penguin.co.uk/articles/children/2019/may/win-a-very-hungry-caterpillar-book-bundle.html?utm_medium=email&utm_source=Puffin%20Beakspeak&utm_campaign=Happy%2050th%20birthday%2C%20Very%20Hungry%20Caterpillar%21


https://www.penguin.co.uk/books/311526/the-very-hungry-caterpillar-50th-anniversary-collector-s-edition/9780241372661.html?utm_medium=email&utm_source=Puffin%20Beakspeak&utm_campaign=Happy%2050th%20birthday%2C%20Very%20Hungry%20Caterpillar%21

Disney English. Kubuś i przyjaciele. Magiczne słowa po angielsku.

Ukochana przez Was seria Disney English i Kubuś Puchatek i przyjaciele. Dzięki bohaterom bajki nauczymy maluszka magicznych słów w języku angielskim.

Już na pierwszej stronie wita Nas miła i przesympatyczna gromadka z głównymi bohaterami bajki. Kolorowe, piękne obrazki, zachęcą dziecko do rozpoczęcia przygody z tą książeczką.

Kubuś oraz prosiaczek postanowili, że nauczą maluszka mówić DZIĘKUJĘ. Słówko powinno wzbudzać u maluszka pozytywne emocje i być często praktykowane:) Zdania z użyciem TEGO słówka są proste i pod spodem przetłumaczone na język polski.

Kolejne magiczne słówko to PROSZĘ. Słówko ukryte jest w dialogu pomiędzy Kubusiem i Tygryskiem. Scenka uczy maluszka właściwych zachowań i używania słówka proszę.

Również PRZEPRASZAM, to wyraz, który każdy maluszek powinien znać. Kiedy coś zrobimy źle lub niewłaściwe musimy powiedzieć przepraszam. Kubuś przeprasza Kłapouszka i czule go przytula.

Na końcu książeczki Kubuś i prosiaczek żegnają się z czytelnikami poprzez słowo DO WIDZENIA.

Z tej samej serii również:

Zalety książki: cena, rozmiar, bezpieczeństwo, treści merytoryczne, grafika.

Do kupienia TU.

Zapraszam!

Disney English. Gdzie jest Nemo? Pierwsze angielskie słówka. Liczby

Warto wspierać i wybierać polskie wydawnictwa, dlatego właśnie kontynuujemy przygodę z Zieloną Sową. Dobrze znana Wam seria Disney English zachwyci każdego maluszka i skłoni do przewracania kolejnych stron! Znany film o uroczej rybce Nemo, zachęci dziecko do zabawy i wspólnej nauki liczb w języku angielskim.

Zdania w książeczce są proste, jasne i pod spodem przetłumaczone na język polski.

Gdzie jest Nemo? Maluszek musi odszukać rybę oraz nauczyć się wymawiać liczbę JEDEN. Zachwycająca grafika przykuwa uwagę dziecka.

Po liczbie 1, czas nauczyć maluszka liczyć do dwóch. Ile widzisz żółwi? Każde dziecko w fajny, kreatywny i spostrzegawczy sposób uczy się oraz rozwija. Proste i krótkie pytania w języku angielskim oraz zdania to najlepszy sposób na przyswajanie nowych umiejętności u dzieci.

W podwodnej roślinności ukryły się 3 rybki. Maluszek musi pokazać je na obrazku, a potem samodzielnie policzyć do trzech.

Gdy dziecko dobrze opanuje liczenie do trzech, wprowadźmy ostatnią, w tej książce, cyfrę czyli 4. Na zdjęciu poniżej mamy cztery podwodne zwierzątka. Pomóżmy maluszkowi odnaleźć JE i policzyć do czterech.

Książeczka jest dosyć mała, dzięki czemu można ją zabrać na spacer, do wózka czy do samochodu. Bezpieczna- zaokrąglone brzegi. Piękne ilustracje i mądre treści. Z tej samej serii do nabycia również:

Do kupienia TU.

Zapraszam!

Disney English. Klinika dla pluszaków. Części ciała po angielsku.

Czas nauczyć dziecko, z czego składa się ludzkie ciało. Temat bardzo interesujący, ale jak to zrobić, aby taki naprawdę był? Wydawnictwo Zielona Sowa proponuje książkę Klinika dla pluszaków z serii Disney English.

Części ciała przybliży dziecku doktor Doc.

Pierwszą częścią ciała jest…UCHO. Słówko ukryte jest w tekście. Maluszek uczy się angielskiego oraz rozwija swoją spostrzegawczość. Przy okazji tych treści, możemy od razu uświadomić dziecko, że dzięki tej części ciała słyszymy!

Dzięki pięknym dialogom, grafice oraz wygrubionemu wyrazowi w tekście, dziecko wzrokowo może zapamiętywać nowe słówko. Tym razem czas pokazać maluchowi, gdzie ma NOS i do czego on służy. Dzięki niemu możemy wąchać np. kwiaty.

Na ostatniej stronie mamy piękny obrazek, na którym Pani doktor przytula swojego przyjaciela. Gdy chcemy dać komuś buziaka, używany do tego naszych UST. To ostatnia część ciała, której uczymy malucha.

Na koniec warto powtórzyć z dzieckiem wszystkie nowe słówka, które wystąpiły w książeczce- części ciała.

Książeczke możecie kupić TUTAJ.

Bear in a square. Wydawnictwo Barefoot Books.

Kolejna propozycja językowa dla najmłodszych padła na „Bear in a square”. Fantastyczna książka od wydawnictwa Barefoot Books składająca się aż z 24 stron, uczy maluszka kreatywności, spostrzegawczości oraz poznawania przedmiotów. Dziecko odnajduje ukryte rzeczy oraz zwierzątko, m.in. niedźwiedzia, serca, księżyce, diamenty, zygzaki, gwiazdy itd.

Oprócz znajdywania przedmiotów, uczymy maluszka również liczyć. Liczba poukrywanych rzeczy na każdej stronie rośnie….i tak aż do 10. Głównym bohaterem, którego maluszek spotka przewracając strony, jest niedźwiedź. Wertując książkę dziecko napotka na podpowiedzi, aby móc bez problemu odnaleźć dany przedmiot. Książka głównie dla dzieci w wieku 2-3 lata.

Miś to bohater książek z 20-letnią tradycją! Piękna, wyrazista i kolorowa grafika przykuwa uwagę dziecka.

Książka bezpieczna dla dzieci (zaokrąglone brzegi) oraz łatwa do przewracania dzięki sztywnym stronom. Do kupienia:
https://baobook.pl/ksiazki-obrazkowe/277-bear-in-a-square-9781841482873.html

GORĄCO POLECAM!!!