Disney English. Klinika dla pluszaków. Części ciała po angielsku.

Czas nauczyć dziecko, z czego składa się ludzkie ciało. Temat bardzo interesujący, ale jak to zrobić, aby taki naprawdę był? Wydawnictwo Zielona Sowa proponuje książkę Klinika dla pluszaków z serii Disney English.

Części ciała przybliży dziecku doktor Doc.

Pierwszą częścią ciała jest…UCHO. Słówko ukryte jest w tekście. Maluszek uczy się angielskiego oraz rozwija swoją spostrzegawczość. Przy okazji tych treści, możemy od razu uświadomić dziecko, że dzięki tej części ciała słyszymy!

Dzięki pięknym dialogom, grafice oraz wygrubionemu wyrazowi w tekście, dziecko wzrokowo może zapamiętywać nowe słówko. Tym razem czas pokazać maluchowi, gdzie ma NOS i do czego on służy. Dzięki niemu możemy wąchać np. kwiaty.

Na ostatniej stronie mamy piękny obrazek, na którym Pani doktor przytula swojego przyjaciela. Gdy chcemy dać komuś buziaka, używany do tego naszych UST. To ostatnia część ciała, której uczymy malucha.

Na koniec warto powtórzyć z dzieckiem wszystkie nowe słówka, które wystąpiły w książeczce- części ciała.

Książeczke możecie kupić TUTAJ.

Kolorowanki dla maluszków. Usborne poleca

Kolorowanki językowe dla maluszków.

Do nauki języka angielskiego często ciężko jest zachęcić dorosłego, a co dopiero dziecko! Dlatego musimy zrobić TO sposobem;) Wyd. Usborne proponuje piękne kolorowanki językowe dla najmłodszych! Nauka poprzez zabawę to bardzo fajny i skuteczny sposób na zachęcenie dziecka do nauki języka angielskiego. Ponżej znajdziecie kolorowanki z serii książek That’s not my… oraz stronę, skąd możecie je sami wybrać, pobrać i wydrukować.

Do pobrania TUTAJ

Zapraszam!

That’s not my unicorn…

Zaczynamy przygodę z wydawnictem Usborne – jednym z największych wydawnictw językowych na świecie. Wspaniała seria dla dzieci „That’s not my…”od pierwszych miesięcy życia, zachwyci każdego maluszka.

Wyd. językowe dla dzieci.

Mój wybór z tej serii padł na „That’s not my unicorne…”. 50 egzemplarz z tej serii. „Sprytna”, mała, ale bardzo urokliwa książeczka przyciągnie uwagę każdego maluszka. Główną atrakcją książki są ELEMENTY DOTYKOWE! Świetnie pobudzają i rozwijają zmysły dziecka. Bohaterami każdej strony są mysz i jednorożec, którego grzywę możemy pogłaskać juz na tytułowej stronie.

Mała myszka szuka swojego przyjaciela jednorożca. Znajduje go na końcowej stronie książki.

Gdy obrócimy książką z każdej strony, zauważymy, że jej wykończenia, brzegi błyszczą (jak np. płyta CD).

Wspaniała atrakcja dla dziecka. Również końcowa strona została „muśnięta” brokatem, dzięki czemu pięknie mieni się w różnym świetle. Głównym atutem książki są jasne, wyraziste, piękne kolory.

Na drugiej stronie maluszek może pogłaskać uszy jednorożca. Rozwija u siebie w ten sposób zmysł dotyku.

Na kolejnej stronie miejsca dotykowe stanowią kopyta jednorożca. To dopiero musi być frajda.

Czwarta strona daje nam możliwość pogłaskania gęstego i pięknego ogona jednorożca.

Na kolejnej stronie (moim zdaniem najpiękniejszej z całej książki), mamy okazałą, dostojną postać jednorożca z pięknymi, brokatowymi skrzydłami. Maluszek będzie miał niezłą frajdę głaszcząc je! Gwarantuję.

Końcowa strona książki to miłe zakończenie poszukiwań małej myszki, która po świecącym rogu rozpoznała swojego przyjaciela jednorożca. Piękny, święcący element do dotknięcia, przykuwa uwagę nie tylko maluszka, ale również rodzica:)

Książka daje również możliwości edukacyjne. Uczymy dziecko nowych słówek w języku angielskim. Zdania są proste, łatwe do przyswajania i nauki!

Bardzo gorąco polecam TĄ pozycję, jak i całą serię!

Do kupienia TU:
https://usborne.com/browse-books/catalogue/product/1/11846/thats-not-my-unicorn/

Ladybird Books


Czas na kolejne dziecięce wydawnictwo- Ladybird Books, które pierwotnie podlega pod wyd. Penquin.
https://www.penguin.co.uk/ladybird
https://www.instagram.com/ladybirdbooks/
https://linktr.ee/ladybirdbooks

Książki Ladybird Books zachwycają, aktywizują, rozwijają i uczą! Niezwykłe serie przystosowane do wieku i umiejętności maluszka. Poniżej ćwiczenia aktywizujące od wydawnictwa dla WAS!

Ponadto wydawnictwo wydaje artykuły na różne tematy, np: „7 najlepszych wskazówek do opanowania czytania przed snem | BookTrust” oraz „Najlepsze książki dla dwulatków: książki dla dzieci i niemowląt”. Do pobrania: TU i TU.

Wybór książek jest równie ciekawy i duży, jak ćwiczeń! Książki poniżej pochodzą z serii ” Baby touch” Do kupienia TU.

Kolejny cykl to seria książek dźwiękowych: TU.


Zastanawialiście się, jak pomóc maluszkowi nauczyć się czytać? Wydawnictwo podpowiada. Artykuł TUTAJ!

Ladybird Books proponuje również świetne, aktywne propozycje dot. AKTYWNEGO WEEKENDU Z MALUSZKIEM:) Więcej TU

Na stronie macie ogromną ilość przeróżnych aktywizacji. Wybierzcie sami, co Wam bardziej pasuje i z czego Wasz maluszek będzie zadowolony! Polecam!
https://www.penguin.co.uk/search-results.html?tab=articles&q=activities

Disney English. Cz.II.

Kontynuacja ukochanej serii Disney English. Tym razem Let’s have fun. Clothes. Poznajemy angielskie słówka, układamy puzzle i kolorujemy! Wydawnictwo Zielona Sowa, 10 stron, kategoria wiekowa 1-3. Piękna kolorowa książeczka dla dziewczynek, kochających księżniczki z bajek.

Uczymy dziecko słówek, związanych z ubraniami : a shoe (but), a dress (sukienka), an apron (fartuch), a hat (czapka), clothes (ubrania). Do każdego słówka mamy proste zdania z ich użyciem, przetłumaczone pod spodem na język polski. Na końcu fajne podsumowanie wszystikich wyrazów występujących w książce.

Hitem tej książki są… PUZZLE! Obrazek z bohaterem ułożony jest w formie puzzli. Maluszek uczy się układać elementy, a pod spodem kryje się niespodzianka! KOLOROWANKA. Świetna atrakcja dla dziecka. Uczymy go kreatywności, zręczności i ćwiczeń manualnych. Piękne ilustracje przyciągają uwagę malucha.

Do kupienia TU:
https://www.smyk.com/ksiezniczki-disney-let-s-have-fun-clothes.html

Zapraszam!

Druga książeczka z serii Disney English. Let’s have fun. Animals. Królewna Śnieżka i siedem kransoludków – to bohaterowie tej serii. Dziecko uczy się słów, takich jak: a roe deer (sarna), a horse (koń), a bird (ptak), a butterfly (motyl), animals (zwierzęta). Do każdego słówka mamy proste zdania z ich użyciem, przetłumaczone pod spodem na język polski. Na końcu fajne podsumowanie wszystkich wyrazów występujących w książce.

Hitem tej książki są… PUZZLE! Obrazek z bohaterem ułożony jest w formie puzzli. Maluszek uczy się układać elementy, a pod spodem kryje się niespodzianka! KOLOROWANKA. Świetna atrakcja dla dziecka. Uczymy go kreatywności, zręczności i ćwiczeń manualnych. Piękne ilustracje przyciągają uwagę malucha.

Zapraszam! Do kupienia TU:
https://www.smyk.com/ksiezniczki-disney-let-s-have-fun-animals.html

Poniedziałek z Usborne. Newsletter Cz.I.

Wyd. Usborne zachwyca pomysłami! Co tydzień będę dodawać tutaj aktualne nowości dot. aktywizacji maluszków! Broszurki w jęzku angielskim do pobrania niżej!
https://usborne.com/things-to-do/newsletter/babies-activities/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=welcome

Wiek dziecka: 0-6 miesięcyStwórzmy dla maluszków, które nie mogą jeszcze samodzielnie siedzieć, coś w rodzaju siłowni. Wykorzystajmy do tego przedmioty użytku codziennego. Zdjęcie z dokładnym opisem niżej!

Podobną aktywizację możemy wprowadzić podczas codziennych czynności, jak np. ubieranie się!

Wiek dziecka: 6-12 miesięcy – Tu kreatywność i aktywizacja „wchodzą” na nieco wyższą półkę. Dziecko jest starsze, więc wiecej MOŻE i my MOŻEMY!

Tworzymy dla maluszka domowe instrumenty z przedmiotów używanych na co dzień oraz …namiot! Opis poniżej!

Dla dzieci powyżej 1 roku życia Usborne również proponuje świetne atrakcje! Link poniżej!
https://usborne.com/things-to-do/newsletter/babies-activities/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=welcome

Zaglądajcie, korzystajcie, praktykujcie!

Materiały edukacyjne dla najmłodszych…i nie tylko.Cz.II.

Kochani! Kolejna propozycja ode mnie, dla Was. Angielskie Bajanie – angielski dla dzieci- piosenki, bajki, nowe zabawy. Bardzo gorąco polecam Wam tę stronę!

Co na niej znajdziecie?


Fantastyczne materiały do pobrania (ćwiczenia, bajki, piosenki)
http://angielskiebajanie.pl/materialy-do-pobrania-downloadable-materials/
Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli (
http://angielskiebajanie.pl/dla-nauczyciela/ )

Zaglądajcie również na ich profil na:

a) Instagramie:
https://www.instagram.com/angielskie_bajanie/

b) blogu:
http://angielskiebajanie.pl/angielski-blog/

c) Facebooku:
https://www.facebook.com/angielskiebajanie/

Zapraszam!!!

Usborne. Baby’s very first play book. Shop words.

Wyd. Usborne poleca! Kreatywna, kolorowa książeczka, przenosząca maluszka do świata sklepów i zakupów. Kategoria wiekowa 0+
Do kupienia TU:
https://org.usbornebooksathome.co.uk/englishbookshelfforkids/catalogue/catalogue.aspx?cat=1&area=B&subcat=BTP&id=10655

Zaczynamy swoją przygodę z książeczką od zakupów w piekarni. Maluszek poznaje słówka w języku angielskim, takie jak: tort, ciasteczko, lizak, chleb. Ilustracje kolorowe, piękne, przykuwające uwagę dziecka. Uroczy króliczek i sympatyczna panda – to bohaterowie, których mały czytelnik spotka wertując strony.

Po wyjściu z piekarni, wędrujemy do sklepu zabawkowego! To co maluchy uwielbiają najbardziej. Dziecko uczy się, jak po angielsku powiedzieć piłka, rakieta, samochód, miś, książka, lalka, pociąg, dinozaur i latawiec. Maluszek ogląda zabawki i jednocześnie w kreatywny sposób rozwija się! Ponownie możemy zachwycić się pięknymi obrazkami. Znowu spotkać możemy pandę, a z nowych zwierząt także krokodyla, kotka, misia oraz myszkę.

Zgłodnieliście? Jeśli tak, to zaglądamy właśnie do warzywniaka. Czekają tam na nas swieże warzywa i soczyste owoce. Uczymy maluszka mówić w języku angielskim nazwy warzyw i owoców, takich jak: pomarańcza, banany, jabłko, wiśnie, marchewka, kalafior, truskawki itd. Kolorowe ilustracje to prawdziwa atrakcja dla dziecka. Towar w sklepie podaje urokliwa panda!

A może by tak dla odmiany pojeździć dużym wózkiem? Witajcie w supermarkecie! Tu to dopiero jest wybór. Lew na „kasie” wita pande, króliki, myszki i żyrafę. Dziecko oczywiście poznaje nowe angielskie słówka, takie jak: pudełko, koszyk, paczka, butelka, wózek, słoik, pieniądze itd.

Na końcu odwiedzamy sklep z ciuchami i dodatkami. To coś głównie dla dziewczynek, ale nie tylko. Jak po angielsku powiedzieć sukienka, skarpetki, koszulka, buty, kapelusz, okulary przeciwsłoneczne? Dowiecie się z tej właśnie książki. Maluszek nauczy się nowych słówek w fajny, zabawny i pomysłowy sposób. Niezawodna panda, krokodyl, króliczek i uwaga ŻYRAFA, MAŁPKA, SŁOŃ, towarzyszą dziecku na tej stronie.

Książka pełna atrakcji, nauki, przygód, zwierzątek i kolorów!

Wydawnictwo Usborne znajdziecie na profilach na Instagramie i na Facebooku. Linki ponizej!
https://www.facebook.com/englishbookshelfforkids/
https://org.usbornebooksathome.co.uk/englishbookshelfforkids/
https://www.instagram.com/englishbookshelfforkids/

Zapraszam🙂

Instagram dla dzieci. Cz.III.

Kontynuacja profili poświęconych nauce języka angielskiego dla dzieci. Odwiedzajcie je na Instagramie! Linki ponizej.

englishfor_children
https://www.instagram.com/englishfor_children/

english_time_for_baby
https://www.instagram.com/english_time_for_baby/

english_books_for_kids_tr
https://www.instagram.com/english_books_for_kids_tr/

english.for.kidss
https://www.instagram.com/english.for.kidss/

books_for_smart_kids
https://www.instagram.com/books_for_smart_kids/

english.books.for.kids.ua
https://www.instagram.com/english.books.for.kids.ua/

english.for.kids2
https://www.instagram.com/english.for.kids2/

F&L. Fun and learn!

Drewniane, kreatywne zabawki dla najmłodszych! @Smily Play- spirala dostępna TU:
https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/188318/s/smily-play-zabawka-drewniana-zakrecone-akwarium/ , @Smiki- drewniany słoń- do kupienia TU:
https://www.smyk.com/smiki-drewniany-slon.html
@Marakasy- do kupienia TU:
https://kindsgut.pl/produkty/15-marakasy-trojkaciki-i-paseczki.html

Dzieci kochają zabawki! I bardzo dobrze. Maja do tego prawo i to absolutnie ich świat! Im dłużej będą czerpać radość z zabawy, tym lepiej!A gdyby tak poprzez zabawę wpadło im do głowy angielskie słówko? Dzieci chłoną wszystko jak gąbka. Są ciekawe świata, a więc podsuwajmy im jak najwięcej różnych bodźców , a zaprocentuje to im w przyszłości.

Ogromną popularnością cieszą się DREWNIANE ZABAWKI. Są piękne, praktyczne, trwałe i jedyne w swoim rodzaju.

Moim typem jest Bookids. Księgarnia oferuje szeroki wachlarz drewnianych zabawek. Zapraszam!

Królik wyścigówka:) Na pierwszy rzut oka zabawka NIEjęzykowa. Ale gdy zamiast słówka królik użyjemy słowa rabbit? Zamiast autka, car? A zamiast zielonego koloru użyjemy green? Mamy język angielski! I mamy zabawkę językową! Dzięki tej zabawce maluszek uczy się również zręczności, rozwija motorykę oraz goniąc zabawkę zaczyna….raczkować! Zabawka szybka, odporna na uderzenia, przykuwająca uwagę dziecka!

Pozostałe zabawki poniżej! Zaglądajcie na stronę!

W Smyku polecam Wam m.in. drewnianego pieska Smiki. Daje on możliwość dopasowywania elementów oraz nauki liczenia. Ponadto dziecko rozwija swoją kreatywność, ćwiczy motorykę I koordynację ruchową.

Smiki. Drewniany piesek. Uczy koordynacji, liczenia oraz rozwija motorykę dziecka. Do kupienia TU:
https://www.smyk.com/smiki-drewniany-sorter-pies.html
Manhattan Toy. Drewniana zabawka. Nauka liczenia. Rozwój kreatywności i motoryki. Do kupienia TU:
https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/424535/s/manhattan-toy-slonik-drewniana-zabawka-do-ciagniecia/